O inwestycji

NAJBARDZIEJ EKOLOGICZNE I EKONOMICZNE OSIEDLE W OŁAWIE

Osiedle Reńskie to inwestycja położona na terenie 11 ha w Oławie w dzielnicy Nowy Otok. Od samego początku nasze osiedle było planowane jako kompleksowe – plac zabaw dla dzieci, tereny zielone oraz obiekty usługowo-handlowe.

Centralnym punktem Osiedla Reńskiego są dwa ogrodzone tereny rekreacyjne z chodnikami, ławkami i nasadzeniami. Na jednym z nich zbudowaliśmy duży plac zabaw, wyposażony w nowoczesne i atestowane urządzenia. Dziś od najmłodszych mieszkańców osiedla słyszymy, że to „najfajniejszy plac zabaw, na jakim byli”. Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas bardzo ważne, dlatego zadbaliśmy o właściwy rozstaw urządzeń z zachowaniem stref bezpieczeństwa. Jego powierzchnia wyłożona jest grubą warstwą atestowanego pisku, dzięki czemu jakikolwiek upadek dziecka zostanie w najłagodniejszy sposób zamortyzowany. Teren jest oświetlony, co pozwala na korzystanie z jego atrakcji także po zmroku. Mamy także naszą, niepowtarzalną instalację artystyczną nazywaną „Małym Stonehenge”.

Osiedle Reńskie integruje mieszkańców. W centralnym punkcie terenów zielonych powstała bardzo dużą i estetyczna wiata ogrodowa z dużym stołem, ławkami oraz miejscem na grilla. Po zmroku jest ona oświetlana z akumulatora ładowanego panelem fotowoltaicznym.

Łatwy i  komfortowy dojazd. W przeciwieństwie do innych osiedli na naszym od samego początku są drogi i chodniki. Teren Osiedla Reńskiego jest oświetlony energooszczędnymi latarniami LED. Dla gości odwiedzających Osiedle Reńskie powstały dwa duże parkingi przy ul. Vasco Da Gamy.

Nowoczesne rozwiązania energetyczne i energia odnawialna zastosowane na Osiedlu Reńskim zapewniają mieszkańcom wysoki komfort, niskie koszty eksploatacji i czyste powietrze.

Na terenie osiedla zainstalowany jest czujnik jakości powietrza. Jego jakość można na bieżąco kontrolować na stronie: https://looko2.com/tracker.php?lan=&search=2C3AE834FD0D

Bliskość „Grądów Odrzańskich” w ramach obszaru Natura 2000 czyni Oławę miejscem wyjątkowo atrakcyjnym do wypoczynku i rekreacji. Możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, kajakowej i konnej, oraz pomniki przyrody, położone wśród lasów, parków i starorzeczy, stanowią wspaniałe warunki do rodzinnego spędzania czasu popołudniem lub w weekendy.