ciepło i chłód, woda
odnawialne źródła energii
oszczędność

Gruntowe pompy ciepła

Zastosowanie pomp z gruntowym wymiennikiem ciepła pozwala na znacznie dłuższą eksploatację pomp w porównaniu do pomp powietrznych. Z uwagi na znacznie wyższą wydajność wymiennika glikol-grunt, od wymienników pomp powietrznych, sprężarka w pompie gruntowej uruchamia się rzadziej i pracuje przez krótszy czas niż w porównywalnych pompach powietrznych w trybie grzania. Tryb chłodzenia w pompie gruntowej odbywa się bez wykorzystania sprężarki wykorzystując jedynie stałą temperaturę ośrodka gruntowego. Z tego względu żywotność sprężarek pomp gruntowych jest wyższa od analogicznych pomp powietrznych. Energia cieplna i chłód pozyskiwane z gruntowych pomp ciepła są obecnie najtańszą energią z dostępnych na rynku, a dodatkowo sama pompa jest urządzeniem bezobsługowym.

Odzysk ciepła
Skuteczna wentylacja
Czyste powietrze

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Najtańsze systemy wentylacji – tj. wentylacja grawitacyjna lub hybrydowa (mechaniczna wywiewna z nawietrzakami w oknach) powoduje ogromne straty energii (ciepła zimą a chłodu latem) sięgające w skrajnych przypadkach nawet 40 %. Takie straty w bardzo wyraźny sposób zwiększają koszty ponoszone na energię. Ogrom takich strat był dla nas nieakceptowalny – dlatego zastosowaliśmy wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Dzięki temu straty energii są ograniczone do minimum – sprawność rekuperatora wynosi powyżej 90%.

20cm+20cm+30cm
Styropian grafitowy na elewacji
Izolacją pod płytą fundamentową

Izolacja termiczna budynku

Nasze domy posiadają izolację termiczną ze styroduru i styropianu o grubości 20 cm. Na ścianach zewnętrznych stosujemy styropian grafitowy (o niższym współczynniku przenikania ciepła od styropianu białego) o grubości 20 cm. Strop nad piętrem ocieplony wełną mineralną o grubości 30 cm. Całość w połączeniu z pełną izolacją od gruntu sprawia, że nasze budynki są doskonale ocieplone i wygłuszone.

Okna trzyszybowe
Rolety sterowane elektrycznie
Drewniane drzwi wejściowe z elektrozaczepem

Stolarka okienna i drzwiowa z roletami

W naszych domach montujemy wysokiej jakości energooszczędne okna PCV z pakietami trójszybowymi. Okna parteru oraz okna w sypialniach od strony południowej na piętrze wyposażamy w żaluzje zewnętrzne sterowane elektrycznie. Drzwi zewnętrzne z pomieszczenia technicznego na ogród stalowe izolowane termicznie. Drzwi wejściowe drewniane energooszczędne, zabezpieczone przed wypaczaniem. Wyposażone w zamek listwowy, elektrozaczep i pochwyt.

Elegancja
Nowoczesność
Dachówka płaska

Pokrycie dachu

Jako materiał pokrycia stosujemy dachówkę cementową Brass Cezar Teviva Cisar w kolorze antracyt na podkonstrukcji drewnianej. Pod dachówką wykonujemy wiatroizolację z wysokiej jakości folii dachowej Brass Divoroll Compact. Wszelkie opierzenia blacharskie w kolorze dachówki. Więźba dachowa wykonywana z drewna impregnowanego – zabezpieczonego przed grzybami domowymi i larwami owadów.

Zdylatowane płyty fundamentowe
Redukcja mostków termicznych

Fundamenty

Nasze domy budujemy na płytach fundamentowych. Takie rozwiązanie pozwala nam na wykonanie pełnego odizolowania budynku od gruntu redukując niemal do zera ilość mostków termicznych. Sama płyta zwiększa również sztywność przestrzenną budynku i w maksymalnym stopniu uniewrażliwia go na mogące się pojawić nierównomierne osiadania budynku. Każda płyta fundamentowa stanowi samodzielny element – to znaczy, że nie wykonujemy jednej wspólnej płyty, tylko są one oddzielone od siebie. Takie rozwiązanie, chociaż bardziej kosztowne od jednej wspólnej płyty, pozwala uniknąć przenoszenia się dźwięków pomiędzy budynkami. Dodatkowo pozwala uniknąć migracji energii cieplnej pomiędzy domami.

Redukcja hałasu (dobre wyciszenie)
Osobne konstrukcje
Zminimalizowanie przenikania ciepła

Oddzielne ściany

Domy które budujemy dla Państwa mają zupełnie odrębne konstrukcje. Takie podejście jest znacznie kosztowniejsze w fazie budowy, jednakże korzyści w trakcie eksploatacji są ogromne. Każdy kto mieszkał w bloku doświadczył wielu nieprzyjemności związanych z przenikaniem dźwięku. Ileż to razy każdy mieszkaniec bloku wraz z sąsiadem słuchał jego ulubionej…? W naszych domach dzięki całkowitemu ich rozdzieleniu zjawisko przenoszenia dźwięku po elementach konstrukcyjnych zostało wyeliminowane. Dzięki zdublowaniu ścian i wypełnieniu dylatacji styropianem zminimalizowano zjawisko przenikania ciepła pomiędzy segmentami. Domy na Osiedlu Reńskim mają jedynie wspólne łaty (elementy, na których montuje się dachówki) przechodzące nad ścianami rozdzielającymi domy, oraz dachówki – dzięki czemu uzyskujemy spójną bryłę całego segmentu. Konstrukcje nośne dachu z pominięciem około 0,6 m odcinka łat i analogicznego fragmentu pokrycia są indywidualne dla każdego domu.

Relaks w ogrodzie
Własny kawałek zieleni
Przestrzeń do rekreacji i zabaw

Własny ogród

Każdy z segmentów środkowych wybudowany na działce o powierzchni około 241 m2. Dzięki czemu nasi klienci zyskują własny ogród z tarasem, na których mieszkańcy naszego osiedla chętnie spędzają czas w pogodne dni.

Osiedlowy plac zabaw
Instalacja artystyczna i altana na grilla
Zamknięte tereny zielone

Plac zabaw i altana z miejscem na grilla

Na naszym osiedlu wybudowaliśmy dwa ogrodzone i zamknięte tereny rekreacyjne z chodnikami, ławkami, przemyślanymi nasadzeniami roślinności, niepowtarzalną instalacją artystyczną i niezwykle estetycznym oświetleniem. Na jednym z nich zbudowaliśmy dla Państwa pociech duży plac zabaw, wyposażony w nowoczesne i atestowane urządzenia. Wielokrotnie słyszeliśmy od najmłodszych mieszkańców osiedla, że to „najfajniejszy plac zabaw na jakim byli”. Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas bardzo ważne, dlatego zadbaliśmy o właściwy rozstaw urządzeń na placu zabaw z zachowaniem stref bezpieczeństwa. Jego powierzchnię wyłożyliśmy grubą warstwą atestowanego pisku – dzięki czemu jakikolwiek upadek dziecka zostanie w najbardziej łagodny sposób zamortyzowany. Obrzeża wokół placu zabaw wykonaliśmy z poliuretanu, który zabezpiecza nasze pociechy przed ryzykiem jakie niesie upadek na klasycznie wykonywane obrzeża betonowe. Plac zabaw jest oświetlony dwiema latarniami LED dzięki czemu można z niego korzystać również po zmroku.

O starszych mieszkańców i integrację sąsiedzką zadbaliśmy budując bardzo dużą i estetyczną wiatę ogrodową z dużym stołem, ławkami oraz miejscem na grilla. Po zmroku jest ona oświetlana z akumulatora ładowanego panelem fotowoltaicznym.

Szerokie drogi i chodniki
Oświetlenie osiedla
Dodatkowe parkingi dla przyjezdnych

 

Infrastruktura i komunikacja

Dla Państwa wygody wybudowaliśmy nowoczesne drogi i chodniki na trwałej podbudowie. Teren całego Osiedla Reńskiego jest oświetlony po zmroku nowoczesnymi latarniami LED sterowanymi automatycznie czujnikiem zmierzchowym. Wybudowaliśmy również dwa duże parkingi przy ul. Vasco Da Gamy, z których mogą korzystać Państwa goście, jak i można na nich zaparkować kolejny Państwa pojazd.

 

Wysoki komfort cieplny
Optymalny rozkład temperatury
Idealne dla alergików

Ogrzewanie podłogowe

Każdy z wybudowanych przez nas domów został wyposażony w ogrzewanie podłogowe. Taki rodzaj ogrzewania jest najbardziej efektowny w zestawieniu z pompą ciepła. Pozwala na osiąganie równomiernej temperatury na całej powierzchni domu. Z racji pracy pompy ciepła na bardzo niskich parametrach (zwyczajowo 26 do 28 0C) podłoga jest przyjemna w kontakcie z bosą stopą. Na systemie ogrzewania podłogowego wykonujemy posadzki anhydrytowe (w garażach cementowe z mixokreta). Anhydryt w pełni otula rurę dzięki czemu jest w stanie efektywnie odbierać ciepło z systemu ogrzewania i oddawać je do pomieszczenia.

Równomienie rozprowadzone
Przejemne odczucie chodu w upalne dni
Ekonomiczne

Chłodzenie

Montowane przez nas pompy ciepła są wyposażone w moduł chłodzenia pasywnego. Już na głębokości powyżej 10 metrów w głąb gruntu jest stała w ciągu roku i wynosi około 7 0C. Taką temperaturę jest w stanie pozyskać pompa ciepła bez użycia sprężarki jak w klimatyzacji (działa jedynie pompa obiegowa). Jest to najtańszy sposób chłodzenia budynku. Dzięki wykorzystaniu do chłodzenia układu ogrzewania podłogowego, chłód jest równomiernie rozprowadzany po całym domu, a wewnątrz jest naprawdę przyjemnie. Nie prosimy, aby wierzyli Państwo na słowo – zapraszamy w upalny dzień do naszych domów pokazowych, gdzie mogą się Państwo przekonać jak przyjemnie można mieszkać.

Kontakt

masz pytania? wątpliwości? porozmawiajmy:

Dom Pokazowy na Osiedlu Reńskim
ul. Jamesa Cooka 44, 55-200 Oława
tel. 734 497 811 (biuro)
tel. 603 906 823 (techniczny)
biuro@osiedle-renskie.pl

Biuro sprzedaży czynne:
Poniedziałku - piątku: 8:30 - 16:30,
Sobota - niedziela: po wcześniejszym umówieniu

Reńskie I Sp. z o.o.,
ul. M.Reja 10, 55-200 Oława
NIP: 912 187 60 26, REGON: 360 784 126

Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu
Numer KRS: 0000542112
Kapitał zakładowy: 105 000,00 zł.
Spółka celowa powołana do budowy Osiedla Reńskie. Współpracujemy ze sprawdzonymi w branży partnerami. Zapewniamy usługi deweloperskie na najwyższym europejskim poziomie.

Formularz kontaktowy